2018. jan. 24. 18:14
1/2 anonim válasza:
900-100=800
30-10 =20
900+800= 1700
én legalábbis így emlékszem
2/2 anonim válasza:
S10 = (a1 + a10) * 5 = (a1 + a1 + 9d) * 5 = (2a1 + 9d) * 5 = 10a1 + 45d = 100
S30 = (a1 + a30) * 15 = (a1 + a1 + 29d) * 15 = (2a1 + 29d) * 15 = 30a1 + 435d = 900
Van két egyenleted, melyeket kicsit egyszerűsítünk:
2a1 + 9d = 20
Illetve:
2a1 + 29d = 60
Ebből a vak is látja, hogy 20d = 40, azaz d = 2
Ebből meg tudod határozni a1-et, akkor pedig már ismered a sorozatot. Ha pedig ismered a sorozatot, meg tudod határozni az első 50 elem összegét.