Melyik nyolcadikos fizika témazáróban volt benne ez a kérdés? Lehetőleg ha tudtok kérlek linket vagy fájlt is!


Egy transzformátor primer körének teljesítménye :360

W. Mekkora a szekunder körben folyó áram erőssége ha 24 V a szekunder feszültség?



2018. jan. 22. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Elektronika témakör,azon belül gyakorlati alkalmazás,transzformátor.

Nekünk ez tavaly az első Tz volt(összesen kettőt írtunk egész évben:elektronika és csillagászat

2018. jan. 22. 19:31
 2/2 anonim ***** válasza:

P(szekunder)=P(primer)=360 W ahol P a teljesítmény.

U(szekunder)=24 V

P=U*I képletből I=P/U azaz

I(szekunder)=360/24=15 A

2018. jan. 22. 20:12