Egy transzformátor primer körének teljesítménye :360
W. Mekkora a szekunder körben folyó áram erőssége ha 24 V a szekunder feszültség?
2018. jan. 22. 19:09
1/2 anonim válasza:
Elektronika témakör,azon belül gyakorlati alkalmazás,transzformátor.
Nekünk ez tavaly az első Tz volt(összesen kettőt írtunk egész évben:elektronika és csillagászat
2/2 anonim válasza:
P(szekunder)=P(primer)=360 W ahol P a teljesítmény.
U(szekunder)=24 V
P=U*I képletből I=P/U azaz
I(szekunder)=360/24=15 A