Elzso kérdése:

Egy sziklafaltól 170 méter távolságban hangosan kiáltunk. Mennyi idő múlva halljuk meg a visszhangot, ha a hang terjedési sebessége levegőben 340 m/s?


2018. jan. 22. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


1s?

2018. jan. 22. 16:19
 2/6 A kérdező kommentje:
Le tudnád írni, hogy számoltad ki?
2018. jan. 22. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

v = s/t Ezt átrendezve: t = s/v


s = 2 * 170 m = 340 m (odamegy, majd visszajön)

v = 340 m/s

t = 340 m / 340 m/s = 1 s

2018. jan. 22. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
ezt átrendezve hogy is van?
2018. jan. 22. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem akarásnak nyögés a vége.
2018. jan. 22. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

"Le tudnád írni, hogy számoltad ki?"

Fejben!

2018. jan. 22. 17:43