A virágárusnál egy szál rózsa 5-tel több pikulába került, mint ahányat Zoli megvásárolt. A díszítés 50 picula volt. Mennyibe került egy szál rózsa, ha Zolnak a nála lévő 820Ft-ból 20Ft-ja maradt. Mi a megoldás menete?

2018. jan. 20. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:

most akkor pikulában vagy forintban fizetett Zoli?


Amúgy

x - rózsák száma

(x+5p)+50p=800Ft


Mi a pikula / forint váltószám?


Ez hülyeség ez a feladat

2018. jan. 20. 11:27
 2/9 A kérdező kommentje:
szerintem is ezért nem tudtam megoldani, mert nem tudom mi a váltószám vagy akármi
2018. jan. 20. 11:39
 3/9 anonim ***** válasza:
a pikula a pénzegység
2018. jan. 20. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
viszont valóban definiálatlan pénzegység így a feladatnak nincs értelme
2018. jan. 20. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a pikula helyett véletlen Ft-t írtak a feladat második részében, akkor a feladat egyértelműen megoldható

x= rózsák száma

x+5 egy rózsa ára


x*(x+5)+50=800


amiből kiszámolható x.

Egy rózsa 30 Ft-ba vagy pikulába kerül. (Mellékesen: mikori ez a feladat? Mikor került utoljára 30 Ft-ba egy rózsa?)

2018. jan. 20. 16:18
 6/9 anonim válasza:
En következtetéssel álltam neki gondolkodni és ha nekünk kell definiálni a pikulát, akkor arra jutottam, hogy 5 rózsát vasarolt mivel 50 pikula volt a díszítés es (5+5)*5=50 es ha 50pikula 5szal rózsa, akkor 800ft ugyan ugy 5szal rózsa, szóval 800/5=160ft (es 1pikula=16ft)
2018. jan. 21. 18:29
 7/9 anonim válasza:
Még mindig a 6. Vagy es az lemaradt, hogy hajrá Zipi. :D
2018. jan. 21. 18:30
 8/9 anonim válasza:
Vagyok*
2018. jan. 21. 18:31
 9/9 anonim válasza:

Még mindig a 6-os vagyok es levezeteve igy néz ki: (x+5)*x=50

Masodfoku egyenlet, megoldó keplet, stb. Es a megoldás 5 ;) #zipi10.o

2018. jan. 21. 18:36