Hogy kell kiszámolni a háromszög oldalait ha meg van adva a 3 szöge és a kerület?

2018. jan. 15. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

szinusz tétellel:


a:b:c = sin alfa : sin béta : sin gamma


Kiszámolod a szinuszokat, és ebből megvan a:b:c arányai.

Pl ez jön ki:

a:b:c = 1:0,7:0,7


Akkor a hármszög oldalai:

x, 0,7*x, 0,7*x


K=a+b+c


K = x+0,7*x+0,7*x = 2,4*x

2018. jan. 15. 17:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 15. 17:58