2018. jan. 15. 17:22
1/2 anonim válasza:
szinusz tétellel:
a:b:c = sin alfa : sin béta : sin gamma
Kiszámolod a szinuszokat, és ebből megvan a:b:c arányai.
Pl ez jön ki:
a:b:c = 1:0,7:0,7
Akkor a hármszög oldalai:
x, 0,7*x, 0,7*x
K=a+b+c
K = x+0,7*x+0,7*x = 2,4*x
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 15. 17:58