2018. jan. 15. 15:51
1/2 anonim válasza:
Szinusztétellel ki tudod fejezni a-val a többi oldalt.
Nézzünk egy példát!
α = 20 fok
β = 60 fok
γ = 100 fok
T = 100 cm²
sin(β) / sin(α) = b / a
b = a * sin(β) / sin(α) = a * 0,866 * 0,342 = 2,532 a
sin(γ) / sin(α) = c / a
c = a * sin(γ) / sin(α) = a * 0,985 * 0,342 = 2,879 a
Mivel α hegyesszög, igaz, hogy:
T = b * c * sin(α) / 2, tehát
100 = 2,532a * 2,879a * 0,342 / 2 = 1,247a²
a² = 80,19
a = 8,95
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a koreográfiát :)
2018. jan. 15. 16:52