Hogyan lehet felírni matematika képlettel a következő példát?

Összekeverünk 1l 10C fokos és 2l 15 fokos vízet, mennyi lessz a hőmérséklet?
2018. jan. 13. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

T-10=30-2T


Lecke?

2018. jan. 13. 23:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Összesen 3 liter vizünk lesz. Azt kell tudni, hogy a "literek" addig "adják-veszik" egymás között a hőmérsékletet, amíg mindenkinek nem lesz ugyanannyi. Összesen 10+2*15=40°C-unk van, ezt kell 3 egyenlő részre felosztani, így minden liternek (40/3)=~13,3°C jut, a hőmérséklet is ekkora lesz.
2018. jan. 13. 23:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy szórják ide sokan a lecke feladatokat, mintha szó nem esett volna róla órán, vagy a tankönyvben. Gondolom egyetlen hasonló feladat sem hangzott el órán.
2018. jan. 13. 23:55