Fizika! Valaki tud segíteni?


Egy 500N/m rugóállandójú rugó rugalmas energiája 10J.Mekkora a megnyúlása?


Egy 800kg tömegű autó 90km/h sebességgel halad majd fékez,így a sebessége egyenletesen 5s alatt 54km/h-ra csökken.Mennyi az autó mozgási energiája a fékezés előtt és után? Mennyi a fékezőerő és mennyi a fékezési munka?


Légyszi segítsetek!



2018. jan. 11. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


E=1/2 *D*x^2


Ebben minden meg van adva. (Ha a kezdeti megnyúlás 0 volt.)

10=0,5*500*x^2

x=0,2m



Második:

E=1/2 * m *v

ebbe kell behelyettesíteni, miután átváltod a mértékegységeket.


A többit rád bízom, W=F*s amiből s nem ismert , azt meg ki kell tudni számolni. 90-ről 54-re 5 sec alatt. Mekkora a gyorsulása, ezalatt mekkora utat tesz meg stb.

2018. jan. 12. 08:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. jan. 14. 18:40