Egy gyertya 120 cm-re van a faltól. A gyertyáról egy lencse segítségével éles képet hozunk létre. Ha 30 cm-rel közelebb visszük a lencsét a falhoz, a kép újra éles lesz. Mekkora a lencse fókusztávolsága?2018. jan. 9. 23:20
1/2 anonim válasza:
1/f=1/t+1/k
f= 24 cm
t: tárgytávolság
k: képtávolság
2/2 Tom Benko válasza:
\frac{1}{f}=\frac{1}{k}+\frac{1}{t}
t+k=120
t-k=30