Fizikások, aki optikai lencsék témakörben otthon van, segítene?

Egy gyertya 120 cm-re van a faltól. A gyertyáról egy lencse segítségével éles képet hozunk létre. Ha 30 cm-rel közelebb visszük a lencsét a falhoz, a kép újra éles lesz. Mekkora a lencse fókusztávolsága?

2018. jan. 9. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1/f=1/t+1/k


f= 24 cm


t: tárgytávolság

k: képtávolság

2018. jan. 9. 23:45
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

\frac{1}{f}=\frac{1}{k}+\frac{1}{t}

t+k=120

t-k=30

2018. jan. 10. 09:40