Valaki segítsen! Sűrgős Valaki segít?

András 9 nap alatt, Béla 6 nap alatt ásná fel egyedűl a kertet. Együtt fogtak hozzá a munkához,de Béla 4 nappal a munka vége előtt elment, és András egyedűl fejezte be a munkát. Hány napig dolgozott András?

#hobbi #Otthon. Kert
2017. aug. 22. 20:02
 1/2 anonim válasza:

Ha András 9 nap alatt ásná fel a kertet, akkor 1 nap alatt a munka 1/9 részével végezne, ugyanígy Béle az 1/6 részével, tehát közösen 1 nap alatt az (1/6)+(1/9)=(9/54)+(6/54)=15/54 részével. Azt tudjuk, hogy Béla 4 nappal a munka befejezése előtt elment, ezért András egyedül a munka 4/9 részét csinálta meg, vagyis ketten a munka 5/9 részét csinálták meg. Tegyük fel, hogy x napig dolgoztak együtt, ekkor a munka x*(15/54) részét végezték el, ennek kell 5/9-nek lennie:


x*(15/54)=5/9, ennek megoldása x=2, tehát 2 napig dolgoztak együtt, így András 6 napig ügyködött;


Ellenőrzés: 2 nap alatt a 2*(15/54)=30/54=5/9 részét végezték el, ezután András 4 napig dolgozott, és a 4/9 részét végezte el; (5/9)+(4/9)=(9/9)=1, teháát kész lett a munka, így jól számoltunk

2017. aug. 22. 20:06
 2/2 anonim válasza:

EZ a jó kategória..De segítek

Ha András 9 nap alatt ásná fel a kertet, akkor 1 nap alatt a munka 1/9 részével végezne, ugyanígy Béle az 1/6 részével, tehát közösen 1 nap alatt az (1/6)+(1/9)=(9/54)+(6/54)=15/54 részével. Azt tudjuk, hogy Béla 4 nappal a munka befejezése előtt elment, ezért András egyedül a munka 4/9 részét csinálta meg, vagyis ketten a munka 5/9 részét csinálták meg. Tegyük fel, hogy x napig dolgoztak együtt, ekkor a munka x*(15/54) részét végezték el, ennek kell 5/9-nek lennie:


x*(15/54)=5/9, ennek megoldása x=2, tehát 2 napig dolgoztak együtt, így András 6 napig ügyködött;


Ellenőrzés: 2 nap alatt a 2*(15/54)=30/54=5/9 részét végezték el, ezután András 4 napig dolgozott, és a 4/9 részét végezte el; (5/9)+(4/9)=(9/9)=1, teháát kész lett a munka, így jól számoltunk


Sok sikert a továbbiakban!(Igen, kimásoltam)

2017. aug. 22. 20:11