Egy játék közben merült fel: 15 kártyát keverünk meg és abból kell húznunk 3-at. 2 kártya van, amit ha kihúzunk, vesztettünk, a többi jöhet. Az jött ki, hogy 63% az esélyünk, hogy jót húzzunk ki. De nekem ez kevésnek tűnik, merthogy a kártyáknak kevesebb mint 1/7-e a rossz.2018. jan. 11. 01:28
1/3 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Szerintem a 63szazalek a jó megoldás.
13alatt3 osztva 15alatt3
2/3 anonim válasza:
Aki nem hiszi el, az számolja ki a kompelementer feladatot:
( 2alatt1 * 13alatt2 + 2alatt2 * 13alatt1 ) / 15alatt3) =
= (2*78+1*13)/455 = 0.37
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint tényleg jól számoltam. Csak olyan alacsonynak tűnt a szám.
2018. jan. 11. 18:18