Kombinatorikai kérdés. Jól számoltam?

Egy játék közben merült fel: 15 kártyát keverünk meg és abból kell húznunk 3-at. 2 kártya van, amit ha kihúzunk, vesztettünk, a többi jöhet. Az jött ki, hogy 63% az esélyünk, hogy jót húzzunk ki. De nekem ez kevésnek tűnik, merthogy a kártyáknak kevesebb mint 1/7-e a rossz.

2018. jan. 11. 01:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a 63szazalek a jó megoldás.

13alatt3 osztva 15alatt3

2018. jan. 11. 02:12
 2/3 anonim válasza:

Aki nem hiszi el, az számolja ki a kompelementer feladatot:

( 2alatt1 * 13alatt2 + 2alatt2 * 13alatt1 ) / 15alatt3) =

= (2*78+1*13)/455 = 0.37

2018. jan. 11. 12:39
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint tényleg jól számoltam. Csak olyan alacsonynak tűnt a szám.
2018. jan. 11. 18:18