Hogyan kéne megoldani ezt a matek házi feladatot?

Egyforma csomókba kötöttek 60 sárgarépát, és 84 fehérrépát úgy, hogy egy sem maradt ki. Legfeljebb hány csomó vegyes zöldséget kaptak ilyen módszerrel? Hány fehérrépa és hány sárgarépa lesz egy csomagban?

2018. jan. 7. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt, hogy legfeljebb hány csomagot tudsz csinálni, azt úgy tudod megállapítani, hogy megnézed mi 60 és 84 legnagyobb közös osztója.


60=2*2*3*5

84=2*2*3*7


A legnagyobb közös osztójuk, így tehát 2*2*3=12, ezért 12 csomag lesz. Egy csomagban 60:12=5 sárgarépa és 84:12=7 fehérrépa lesz.

2018. jan. 7. 17:53