Sin, cos és pí a deriválandó függvényben?


Deriválási szabályok alapján szeretnék függvényt deriválni és a fent említett sin, cos, és pí van bennük.

Ilyenkor mit kell velük csinálni?

Sin/cos esetén a deriválban csak át kell őket írni cos/-sin-ra?



2018. jan. 6. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Az nem csupán "átírás".

Pí szerintem marad pí, mivel konstans, csak van egy neve.

2018. jan. 6. 19:10
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha f(x) = sin(x)/cos(x), akkor:


1.) Megállapítod, hogy ez egy osztás. Erre van egy differenciálási szabály:

(f(x)/g(x))' = (f'(x)*g(x) - f(x)*g'(x)) / g(x)^2


Akkor nézzük meg, hogy a feladatban mi micsoda:


f(x) = sin(x)

f'(x) = cos(x)


g(x) = cos(x)

g'(x) = -sin(x)


2.) Deriválod a függvényt a szabálynak megfelelően:

[cos(x)*cos(x) - sin(x)*(-sin(x))] / (cos(x))^2

2018. jan. 6. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok szabály van erre
2018. jan. 6. 20:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem nem félreértetted. Nem osztás ezzel csak atz akartam jelölni hogy sin vagy cos.
2018. jan. 6. 20:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére ezeknek tanultad az alapderiváltját, ami:


(sin(x))' = cos(x)

(cos(x))' = sin(x)


Nem kell semmilyen szabályt alkalmaznod rá.

2018. jan. 6. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
-sin(x) akart lenni. :)
2018. jan. 6. 20:28