Hogy lehet kiszámítani logaritmus segítségével a következőt: 0.1-rendű gyöke a 32/40-nek2018. jan. 4. 18:35
1/1 anonim válasza:
Egyszerűsítsünk:
32/40 = 4/5
(4/5)^0,1 = ?
használjuk ki, hogy:
x = 10^(lg x)
(4/5)^0,1 = 10^(lg (4/5)^0,1) = 10^(0,1*lg (4/5))
lg 4/5-öt ki kell keresni a függvénytáblából, beszorozni 0,1-el.
-0.0097
Végül függvénytáblával kiszámolni a 10^(-0.0097) = 0.978-at.
Ha számológéppel számolsz, akkor túl sokat nem lehet nyerni ezzel az átalakítással.