Hogy lehet kiszámítani logaritmus segítségével?

Hogy lehet kiszámítani logaritmus segítségével a következőt: 0.1-rendű gyöke a 32/40-nek
2018. jan. 4. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítsünk:

32/40 = 4/5


(4/5)^0,1 = ?


használjuk ki, hogy:

x = 10^(lg x)


(4/5)^0,1 = 10^(lg (4/5)^0,1) = 10^(0,1*lg (4/5))


lg 4/5-öt ki kell keresni a függvénytáblából, beszorozni 0,1-el.

-0.0097


Végül függvénytáblával kiszámolni a 10^(-0.0097) = 0.978-at.


Ha számológéppel számolsz, akkor túl sokat nem lehet nyerni ezzel az átalakítással.

2018. jan. 4. 19:18