A (2+4n) / (3+n) sorozathoz, epszilon=0, 005-höz mi az n_0 küszöbindex?

Egyszer, amikor kiszámoltam negatív lett, következőleg 1997....

2018. jan. 4. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

(2+4n) / (3+n) = [4*(3+n)-12+2]/(3+n) = 4-10/(3+n)


A sorozat határérétke 4, az a kérdés, hogy melyik küszöb után lesz a |an-4|<epszilon


10/(3+n)<0,005


10<0,005*(3+n)

10<0,015+0,005*n

9,985 < 0,005n

1997<n



Az 1997 volt a jó.

2018. jan. 4. 16:04
 2/3 anonim ***** válasza:

A küszöbindex valóban 1997. (Ezt nem értem:"Egyszer, amikor kiszámoltam negatív lett") Egy videót tudok ajánlani:

https://www.youtube.com/watch?v=GbUWxxi3rz4

2018. jan. 4. 16:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 4. 20:04