Egyszer, amikor kiszámoltam negatív lett, következőleg 1997....2018. jan. 4. 15:55
1/3 anonim válasza:
(2+4n) / (3+n) = [4*(3+n)-12+2]/(3+n) = 4-10/(3+n)
A sorozat határérétke 4, az a kérdés, hogy melyik küszöb után lesz a |an-4|<epszilon
10/(3+n)<0,005
10<0,005*(3+n)
10<0,015+0,005*n
9,985 < 0,005n
1997<n
Az 1997 volt a jó.
2/3 anonim válasza:
A küszöbindex valóban 1997. (Ezt nem értem:"Egyszer, amikor kiszámoltam negatív lett") Egy videót tudok ajánlani:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jan. 4. 20:04