Valaki le tudná vezetni ezt a feladatot? (matek 8. o. )


Egy kétjegyű szám második számjegye 3-mal nagyobb az elsőnél. Ha ezt a számot és a számjegyek felcserélésével kapott számot összeadjuk, akkor 143-at kapunk. Melyik ez a szám?


Valamilyen táblázatot is mellékeltek mellé:

tízesek egyesek a szám

Eredeti x x + 3 10x + x +3= 11x + 3

Új szám x + 3 x ?



Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2018. jan. 4. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

új szám x+3 és x ---> 10(x+3)+x=11x+30


összegük 11x+3+11x+30=143

22x+33=143

22x= 110

x= 5

A szám 58 és a 85

2018. jan. 4. 14:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Ment a zöld kéz :)
2018. jan. 4. 14:32