Egy kétjegyű szám második számjegye 3-mal nagyobb az elsőnél. Ha ezt a számot és a számjegyek felcserélésével kapott számot összeadjuk, akkor 143-at kapunk. Melyik ez a szám?
Valamilyen táblázatot is mellékeltek mellé:
tízesek egyesek a szám
Eredeti x x + 3 10x + x +3= 11x + 3
Új szám x + 3 x ?
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 4. 14:12
1/2 anonim válasza:
új szám x+3 és x ---> 10(x+3)+x=11x+30
összegük 11x+3+11x+30=143
22x+33=143
22x= 110
x= 5
A szám 58 és a 85
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Ment a zöld kéz :)
2018. jan. 4. 14:32