Csak1fujoshi kérdése:

Valaki le tudná nekem vezetni ezt a feladatot? :c gyorsan kellene

Rebi néni olvasztott varjúhájból és méhpempőből készít varázserejű szépítőkenőcsöt. Háromféle kenőcse van, 10%-os, 20%-os és 40%-os méhpempő-tartalmú. Pörge Dani egy 50 grammos csodakenőccsel szeretné meglepni a kedvesét, Sinkó Terát. Tera érzékeny bőrére azonban 25%-os kenőcs kellene. Hogyan keverhetné ki Rebi néni háromféle kenőcséből a szükséges 50 grammot? Keressünk több megoldást! Légyszi segítsetek ><

2017. nov. 15. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szívesen megírjuk a házi feladatod.
2017. nov. 15. 15:43
 2/7 anonim ***** válasza:
10+40/2=25
2017. nov. 15. 15:49
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hogy kellene megoldani, és nem jutott más eszembe, csak az hogy itt kérjek segítséget.
2017. nov. 15. 15:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát szükségünk van 0,25 * 50 = 12,5 gramm pempőre. mivel három keverék van, valószínűleg végtelen sok megoldás létezik.


1. megoldás

A 10 %-os legyen 10 gramm!

Ekkor a 20 %-os x,

a 40%-os 50 - 10 - x = 40 - x


Mennyi pempőnk lesz?

0,1 * 10 + 0,2 * x + 0,4 * (40 - x).

Ez 12,5 kell, hogy legyen, tehát:

1 + 2 + 16 - 0,4 x = 12,5

19 - 0,4 x = 12,5

-0,4 x = -6,5

x = 16,25


Tehát

10 % : 10 gramm

20 % : 16,25 gramm

40 % : 23,75 gramm


2. megoldás:

Legyen a 10 százalékos 15 gramm! A fenti alapján oldd meg!

2017. nov. 15. 15:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ^^
2017. nov. 15. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, elszámoltam!


Mennyi pempőnk lesz?

0,1 * 10 + 0,2 * x + 0,4 * (40 - x).

Ez 12,5 kell, hogy legyen, tehát:

1 + 0,2 x + 16 - 0,4 x = 12,5

17 - 0,2 x = 12,5

-0,2 x = -4,5

x = 22,5


Tehát:

10 % : 10 gramm

20 % : 22,5 gramm

40 % : 17,5 gramm

2017. nov. 15. 16:03
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

10x+20y+40z=25(x+y+z)

x+y+z=50


Oldd meg!

2017. nov. 17. 21:44