Na tehát igy szól a feladat : IRD LE SZÁMOKKAL TÖRTALAKBAN.
3 alma negyed része =
1 alma negyedrészének a háromszorosa =
5 tábla csoki nyolcad része =
1 tábla csoki nyolcad részének az ötszöröse =
Igy ennyi, bevallom 10 percig gondolkodás után feladtam. :) Válaszotokat nagyra becsülöm! Köszönöm
2018. jan. 1. 16:21
1/1 anonim válasza:
3 alma negyed része =
3/4
1 alma negyedrészének a háromszorosa =
3/4
5 tábla csoki nyolcad része =
5/8
1 tábla csoki nyolcad részének az ötszöröse =
5/8