2017. dec. 28. 13:46
2/2 anonim válasza:
4^2 = 16
16 1 maradékot ad.
4^2015 = 4^(2*1007+1) = 4^(2*1007)*4 = 16^1007 * 4
Akkor ennek a maradéka 1*4 =4
(16^1007 maradéka azért 1, mert akárhány 1 maradékot adó számot összeszorzol a maradék 1 marad.)
4^2016 = 4^(2*1008) = 16^1008
Ennek a maradéka 1.
4+1 = 5