Mennyi a valószínűsége, hogy 2 kockát feldobva pontosan az egyiken lesz csak 6-os?


Én ezt úgy próbáltam kiszámolni, hogy: 1/36 + 1/36, de nem jött ki a helyes eredmény :/ a helyes 0,28, de nem értem hogyan.

Valaki segítene és adna némi magyarázatot?

Előre is köszönöm!



2017. dec. 20. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2 kockát feldobsz.

Összes eset: 36

Jó eset: első szám 6-os második nem + első nem 6-os és a második igen.


Tehát a jó esetek száma: 1*5+5*1 = 10


p = 10/36 = 0,2777

2017. dec. 20. 21:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi már értem :)
2017. dec. 20. 21:28