Én ezt úgy próbáltam kiszámolni, hogy: 1/36 + 1/36, de nem jött ki a helyes eredmény :/ a helyes 0,28, de nem értem hogyan.
Valaki segítene és adna némi magyarázatot?
Előre is köszönöm!
2017. dec. 20. 21:02
1/2 anonim válasza:
2 kockát feldobsz.
Összes eset: 36
Jó eset: első szám 6-os második nem + első nem 6-os és a második igen.
Tehát a jó esetek száma: 1*5+5*1 = 10
p = 10/36 = 0,2777
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi már értem :)
2017. dec. 20. 21:28