Mennyi annak a valószínűsége, hogy két szabályos játékkockát feldobva, a nagyobb pontok összege 9?

2017. szept. 30. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "a nagyobb pontok"?

Amúgy annak az esélye, hogy a pontok összege 9:

Összes eset: 6*6=36

Kedvező eset: 3+6,4+5,5+4,6+3

Kedvező/összes: 4/36=1/9

De hogy mit jelent az, hogy nagyobb pontok, nem tudom.

2017. szept. 30. 08:31
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy nagyobb pontok?
2017. szept. 30. 08:35