18 a négyzeten szorozva 12 a négyzeten minusz 2*(18*12)*cos69 hogyan lesz 17,7?

2017. dec. 19. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, hogy kijavítjuk az elején a hülyeséget, amit írtál (18 a négyzeten szorozva 12 a négyzeten???).
2017. dec. 19. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy nem lesz annyi.


Helyesen:

18^2 + 12^2 - 2*18*12*cos(69°) = 313,2

De ez még csak a c^2. Egy négyzetgyökvonás után kapod meg a harmadik oldalra, hogy 17,7.


Rosszul tanultad meg a képletet:

[link]

2017. dec. 19. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Általánosan:

a^2+b^2-2abcosA=c^2

2017. dec. 19. 18:52