Egy test egyenes mentén mozog és sebessége v (t) =6⋅t-2. Mekkora az elmozdulása 0 és 3 s között?

Hogy kéne ezt ábrázolni?:/

2017. dec. 15. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Az Y = 6X - 2 függvényt tudod ábrázolni? Ugyanúgy kell ezt is, csak a vízszintes tengelyre t, a függőleges tengelyre pedig v betűt írj!


Az elmozduláshoz tudni kell az átlagsebességet. Mivel a test egyenletesen gyorsul (ez látható a függvényből) a kezdő és a végsebesség számtani átlaga lesz az átlagsebesség.

v1 = 6 * 0 - 2 = -2

v2 = 6 * 3 - 2 = 16

vátl = (16 - 2) / 2 = 14 / 2 = 7


s = vátl * t = 7 * 3 = 21


A mértékegységet nem tudom, mert nincs megadva.

2017. dec. 15. 10:56