Hogy kéne ezt ábrázolni?:/2017. dec. 15. 10:08
1/1 anonim válasza:
Az Y = 6X - 2 függvényt tudod ábrázolni? Ugyanúgy kell ezt is, csak a vízszintes tengelyre t, a függőleges tengelyre pedig v betűt írj!
Az elmozduláshoz tudni kell az átlagsebességet. Mivel a test egyenletesen gyorsul (ez látható a függvényből) a kezdő és a végsebesség számtani átlaga lesz az átlagsebesség.
v1 = 6 * 0 - 2 = -2
v2 = 6 * 3 - 2 = 16
vátl = (16 - 2) / 2 = 14 / 2 = 7
s = vátl * t = 7 * 3 = 21
A mértékegységet nem tudom, mert nincs megadva.