Kérlek segitsetek nekem, ha lehet irjatok a teljes megoldást2016. nov. 3. 14:58
1/6 anonim válasza:
ha 5m 1s alatt, akkor 5m/s a sebessége... és ha egyenes vonalú egyeneltes mozgásról van szó, akkor 2s után is 5m/s lesz a sebessége
2/6 tatyesz válasza:
Ha nyugalomból indul, akkor nem lehet egyenletes a mozgás. Nem inkább egyenletesen gyorsuló?
s=1/2at² → 5=1/2a∙1² → a=10m/s²
v=at → v=10∙2=20m/s
3/6 anonim válasza:
@tatyesz
tévedsz, ahhoz hogy egy mozgás egyenletesen gyorsuló legyen, állandó F erővel kell hatni a testre. És simán lehet nyugalomból is egyenes vonalú egyenletes mozgás, csak meg kell lökni 1x :)
4/6 tatyesz válasza:
#3
És amíg egyenletes mozgássá válik, addig mit csinál? Ha az egyenletes mozgású szakaszra kíváncsi a feladat, akkor minek írta oda, hogy nyugalomból indul?
5/6 anonim válasza:
De az nem volt ott h egyenletesen gyorsulo mozgast vegzett addig.. milyen alapon tetelezed fel h gyorsulo mozgast vegzett 5m-ig?.. Azert mert a kozepiskolas peldakban ugy szokott lenni?
6/6 tatyesz válasza:
Igen, pontosan azon az alapon feltételezem. Ha nem egyenletesen gyorsul, akkor meg kéne adni az a(t) függvényt. De nincs megadva.