1. Egy nyugalomból induló egyenes vonalú egyenletes mozgást végző test mozgása első másodpercében 5m-t tesz meg. Mekkora a sebessége 2s múlva?

Kérlek segitsetek nekem, ha lehet irjatok a teljes megoldást

2016. nov. 3. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha 5m 1s alatt, akkor 5m/s a sebessége... és ha egyenes vonalú egyeneltes mozgásról van szó, akkor 2s után is 5m/s lesz a sebessége
2016. nov. 3. 15:05
 2/6 tatyesz ***** válasza:

Ha nyugalomból indul, akkor nem lehet egyenletes a mozgás. Nem inkább egyenletesen gyorsuló?


s=1/2at² → 5=1/2a∙1² → a=10m/s²


v=at → v=10∙2=20m/s

2016. nov. 4. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:

@tatyesz


tévedsz, ahhoz hogy egy mozgás egyenletesen gyorsuló legyen, állandó F erővel kell hatni a testre. És simán lehet nyugalomból is egyenes vonalú egyenletes mozgás, csak meg kell lökni 1x :)

2016. nov. 4. 10:33
 4/6 tatyesz ***** válasza:

#3


És amíg egyenletes mozgássá válik, addig mit csinál? Ha az egyenletes mozgású szakaszra kíváncsi a feladat, akkor minek írta oda, hogy nyugalomból indul?

2016. nov. 5. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:
De az nem volt ott h egyenletesen gyorsulo mozgast vegzett addig.. milyen alapon tetelezed fel h gyorsulo mozgast vegzett 5m-ig?.. Azert mert a kozepiskolas peldakban ugy szokott lenni?
2016. nov. 5. 11:47
 6/6 tatyesz ***** válasza:
Igen, pontosan azon az alapon feltételezem. Ha nem egyenletesen gyorsul, akkor meg kéne adni az a(t) függvényt. De nincs megadva.
2016. nov. 5. 14:12