A [0,1] intervallumból kiválasztunk két számot. Mennyi a valószínűsége, hogy négyzetösszegük 1-nél kisebb?

Hogyan tudom megoldani ezt a feladatot?

2017. dec. 11. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

Rajzolz egy négyzetet.

Az x tengely mutatja az első számot, az y a másodikat.


x^2+y^2=1 egyenletű görbét berajzolod.

A görbe a (0,0) középpontú negyedkör lesz.


A keresett valószínűség

negyedkör területe / teljes terület


vagyis (1/4 * 1^2*pi) / 1 = pi/4

2017. dec. 11. 11:10
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2017. dec. 11. 11:31