Hogyan tudom megoldani ezt a feladatot?2017. dec. 11. 10:41
1/2 anonim válasza:
Rajzolz egy négyzetet.
Az x tengely mutatja az első számot, az y a másodikat.
x^2+y^2=1 egyenletű görbét berajzolod.
A görbe a (0,0) középpontú negyedkör lesz.
A keresett valószínűség
negyedkör területe / teljes terület
vagyis (1/4 * 1^2*pi) / 1 = pi/4
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2017. dec. 11. 11:31