2017. dec. 10. 23:24
1/1 anonim válasza:
Szabadon eső test t idő alatt g/2*t^2 utat tesz meg, így 2 másodperc alatt g/2*2^2=2g métert. A második test t-2 ideig esik, tehát ő g/2*(t-2)^2 utat tesz meg. A feladat szerint t idő múlva ezek között 4g lesz a távolság, tehát:
g/2*t^2 - g/2*(t-2)^2 = 4g, g-vel osztás után:
1/2*t^2 - 1/2*(t-2)^2 = 4, ez pedig már egy egyismeretlenes másodfokú egyenlet, ami lineáris egyenletté fog redukálódni, és t=3 eredményt kapjuk, tehát 3 másodperc múlva lesz a megfelelő távolságra a két test.