Bizonyos magassagbol egy test szabadon esik.2s mulva ugyanakkora magassagbol egy masik test esik le. Hany s mulva ketszerezodik meg a tavolsag amely a masodik test esesenek kezdeten a ket test kozott volt?


2017. dec. 10. 23:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szabadon eső test t idő alatt g/2*t^2 utat tesz meg, így 2 másodperc alatt g/2*2^2=2g métert. A második test t-2 ideig esik, tehát ő g/2*(t-2)^2 utat tesz meg. A feladat szerint t idő múlva ezek között 4g lesz a távolság, tehát:


g/2*t^2 - g/2*(t-2)^2 = 4g, g-vel osztás után:


1/2*t^2 - 1/2*(t-2)^2 = 4, ez pedig már egy egyismeretlenes másodfokú egyenlet, ami lineáris egyenletté fog redukálódni, és t=3 eredményt kapjuk, tehát 3 másodperc múlva lesz a megfelelő távolságra a két test.

2017. dec. 10. 23:55