Kérlek segítsetek! Nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm.2014. nov. 20. 19:27
1/1 anonim válasza:
Szabadesés egyenletei:
h = g/2 * t^2
v = g*t
1. feladat
Be kell írni a t-t és kész.
h= 10/2 * 0,1^2 = 0,05 m
v = 10 * 0,1 = 1 m/s
2. feladat
Először kiszámoljuk a 2. egyenlettel a t-t.
v = g*t
35 = 10 t
t = 3,5 s
Majd az elsővel az h-t.
h = 10/2 * 3,5^2 = 61,25 m