Fizika, Szabadesés 1, Mennyi utat tesz meg a szabadon eső test és mekkora a sebessége 0,1 másodpercnyi esés után? 2, Mennyi idő alatt és milyen magasról esett le az a test, amely 35m/s sebességgel ért földet?

Kérlek segítsetek! Nagyon fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm.
2014. nov. 20. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szabadesés egyenletei:

h = g/2 * t^2

v = g*t


1. feladat

Be kell írni a t-t és kész.

h= 10/2 * 0,1^2 = 0,05 m

v = 10 * 0,1 = 1 m/s


2. feladat

Először kiszámoljuk a 2. egyenlettel a t-t.


v = g*t

35 = 10 t

t = 3,5 s


Majd az elsővel az h-t.

h = 10/2 * 3,5^2 = 61,25 m

2014. nov. 20. 19:38