Mi a megoldása ennek a másodfokú egyenletnek?


Ez lenne a feladat: Az egyenlet megoldása nélkül állapítsd meg a másodfokú egyenlet gyökeinek összegét, szorzatát, reciprokainak összegét, és négyzeteik összegét, ha 3x(a másodikon)-4x-7=0

Nem tudom gépen hogy kell hatványt írni, ezért kiírtam.

A segítséget előre is köszönöm :)



2017. dec. 9. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

3x^2-4x-7=0

Ezt fel tudod írni így is: (3x-7)*(x+1).

Ehhez kell egy kis gyakorlat, először írd fel így: (3x )*(x ), vagyis műveletek és az utolsó értékek nélkül és próbálj behelyettesíteni értékeket, hogy kijöjjön az eredeti egyenlet. Ha ez megvan, akkor már kivolvasható belőle a két gyök: a -1 és a +7. Ebből meg már ki tudod számolni a várt dolgokat.

2017. dec. 9. 22:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Viéte-formulákat kell használni, nem kell túlbonyolítani.

x1 + x2 = -b/a

x1*x2 = c/a


Az első kettő kérdésre így élből megvan a válasz, a másik kettő ezek alapján szintén megoldható, ha egy pindurit gondolkozol.

2017. dec. 9. 23:08
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval a -1-et helyettesítsem be az x helyére, aztán csináljam ugyanezt a 7-el is? Bocsi ha nagyon nagy hülyeséget kérdezek :/
2017. dec. 9. 23:08
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, most már értem, köszi mindkettőtöknek :D
2017. dec. 9. 23:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék, kedves első, hogy a „nem sokban” különböző 3x^2-4x-8 polinomot hogyan alakítanád át az említett gyakorlatias módszerrel.


Magát a feladatot Viéte-formulákkal érdemes megoldani, de ezt már leírták.

2017. dec. 10. 01:11