Egy szabályos háromszög alapú hasáb térfogata 240dm3. Mekkora a felszíne, ha a testmagassága 20dm?

2017. dec. 9. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A térfogata a háromszög 3db oldala * a magassággal.


240/20 az a háromszög 3 oldala, abból akkor egy oldal 12/3dm=4dm


4*20=80 dm2 egy oldal felszíne, de ebből van 3 és még az alja és teteje.


240 dm2 + 2(egyenlő oldalú háromszög területe)


keresd meg az egyenlő oldalú háromszög területe képletét és számold ki, mert az oldalát már tudod, hogy 4dm


"a" négyzet (16) osztva 4 (/4)szorozva négyzetgyök három.


16:4*√3


ez lesz egy alja és egy teteje tehát kétszer kell venni

add össze meg add hozzá az oldalainak 240dm2 felszínét és kész.

2017. dec. 9. 16:14
 2/3 anonim ***** válasza:

túl lett bonyolítva


12 dm2 egy oldala, az kétszer 24 dm2és 240 dm2


264 dm2 a megoldás.

2017. dec. 9. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

V = h*A --> A = V/h.

A = gyök(3)/4*a^2 --> a = gyök(4*A/gyök(3)).

F = 2*A + 3*a*h = 2*V/h + gyök(12*gyök(3)*V*h) ≈ 339,86 dm^2.

Ha nem számoltam el.


Jelölések:

V a térfogat,

h a magasság,

A az alaplap területe,

a az alaplap oldalának hossza,

F a felszín.


Nyelvi észrevétel: a feladatnak úgy nem sok értelme van, hogy „Egy szabályos (háromszög alapú hasáb)…”, csak úgy, hogy „Egy (szabályos háromszög) alapú hasáb…”, avagy szegény nyelvünk továbbra sem asszociatív.

2017. dec. 9. 16:52