a függvény inverze és zérushelye valaki eltudná nekem magyarázni?2017. dec. 4. 15:40
1/1 anonim válasza:
Cseréljük ki x-et és y-t, majd fejezzük ki y-t!
x = -1/2y + 4
x - 4 = -1/2y
y = -2x + 8
Zérushely:
-2x + 8 = 0
-2x = -8
x = 4