Hogyan lehet a megtett tavolsagot kiszamitani, ha ismerjuk a gyorsulast illetve az idot? A delta d-t hogyan lehet kifejezni?
Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 21:17
2/8 A kérdező kommentje:
koszonom
a t^2 az mit jelent?
2017. dec. 1. 21:40
4/8 A kérdező kommentje:
a=1,2 m/s²
t=5s
a gyorsulas ideje alatti megtett ut hossza erdekel.
Ha le tudna valaki irni a megoldast, megkoszonnem
2017. dec. 1. 21:44
5/8 Koplárovics Béci válasza:
Kezdj el logikusan gondolkodni! Az út ugye az átlagsebesség és az idő szorzata. Az átlagsebességet hogyan számolod ki a gyorsulásból és az időből? És már meg is van.
6/8 anonim válasza:
Csak be kell helyettesitened az elso kepletbe
Mit nem ertesz?
8/8 metaxxa válasza:
Annyira el vannak rugaszkodva ezek a tanárok a természettudományokban, hogy nem is próbálják meg tudatosítani, hogy a természettudomány a természetet próbálja meg leírni. Ülj fel egy biciklire egy fal mellett(hogy ne ess el) és kezd el egy közepes erővel tekerni 2 másodpercig és nézd meg hány métert mentél előre. csináld ugyanezt (ugyanonnan indulj!!) 4 másodpercig, és 6 másodpercig, hogy ekkor hány métert mentél. Ismételd meg 3-4-szer ezt a kísérletet. Jegyezd fel az eredményeket. Aztán próbáld meg úgy, hogy most teljes erővel tekersz 2 másodpercig és nézd meg hány métert mentél. aztán 4 másodpercig és hány méter mentél. Első esetben, amikor közepes erővel tekersz, akkor azt látod, hogy a 2 méter megtétele az több időbe kerül, mint 4 méternél a második 2 méter megtétele (hiszen akkorra már gyorsabban tekersz), a 6 méternél meg az utolsó 2 métert még hamarabb megteszed, mint a 4 méternél a második 2 métert. A teljes erejű tekerésnél azt látod, hogy a fenti kísérletnél mint a 2m, mind a 4m és 6m megtétele kevesebb időbe kerül, mint a közepes erejű tekerésnél (nagyobb erővel nyomtad a pedált, nagyobb lesz a gyorsulásod), azért, hogy ne ilyen arányosítással kelljen számolnod, azért, hogy ne neked kelljen mindig ilyen arányokat felállítani, készítettek egy képletet(sokat kísérleteztek és az arányokból ez jön ki, próbálták az egyéb tényezőket (légellenállás, a gyorsító erő mindig ugyanakkora legyen, stb. kiküszöbölni), amivel ezt ki lehet számolni. Az "a" gyorsulás (ami abból adódik, hogy milyen erővel tekered a biciklit) a "t" meg a közben eltelt idő, az "s" meg a megtett út. Ne csak a képletet lásd, hanem azt is, hogy milyen természeti jelenséget modelleztek le a képlettel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!