Egy körhinta sugara 3m Z=3 kör egyenletesen (Delta) t=15s Mekkora a periódus idő Frekvencia Szög sebesség Kerületi sebesség Centripetalis gyorsulás Legyszives a képleteket és a számolasokba segítsetek! Egyáltalán nem értem az anyagot, holnap cetli! Előre is köszönöm2017. nov. 30. 18:40
1/2 anonim válasza:
acp(centripetális gyorsulás)=vk(kerület sebesség) a négyzeten OSZTVA az r-el(kör sugara)
f=z/t=1/T (frekvencia kiszámítása)
T=1/f (periódus idő)
W=delta fí/delta T
Próbáld meg ha nem megyajd próbálok meg segíteni.Legyen benne a fejedben az hogy a feladat egy kódolt megoldás.Vagyis minden le van írva ami kell ahhoz hogy megtudja csinálni.Sok sikert :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2017. nov. 30. 18:59