Fizika segítséget kérnék, hogyan kell megoldani a feladatokat?

Egy körhinta sugara 3m Z=3 kör egyenletesen (Delta) t=15s Mekkora a periódus idő Frekvencia Szög sebesség Kerületi sebesség Centripetalis gyorsulás Legyszives a képleteket és a számolasokba segítsetek! Egyáltalán nem értem az anyagot, holnap cetli! Előre is köszönöm

2017. nov. 30. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

acp(centripetális gyorsulás)=vk(kerület sebesség) a négyzeten OSZTVA az r-el(kör sugara)

f=z/t=1/T (frekvencia kiszámítása)

T=1/f (periódus idő)

W=delta fí/delta T

Próbáld meg ha nem megyajd próbálok meg segíteni.Legyen benne a fejedben az hogy a feladat egy kódolt megoldás.Vagyis minden le van írva ami kell ahhoz hogy megtudja csinálni.Sok sikert :)

2017. nov. 30. 18:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2017. nov. 30. 18:59