Mi a megoldása az alábbi mértani sorozatnak?


Egy mértani sorozat 1. tagja -3, n-edik tagja 546, az elő n tag összege 1092. Melyik ez a sorozat?


kérlek segítsetek, a megoldókulcs szerint van megoldás, viszont kiszámoltuk és az jött ki, hogy nincs, és nem tudjuk eldönteni, hibás e a feladat.



2017. nov. 18. 14:08
 1/2 tatyesz ***** válasza:
Nekem is az jött ki, hogy nincs megoldás.
2017. nov. 19. 10:50
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

1; Hányados nem lehet pozitív.

2; Egyenletrendszer

q^n=-182

\frac{q^n*q-1}{q-1}=-364

Behely

-182q-1=-364q+364

Rendez

182q=365 q>0, kikötés!


Másrészt S(n)=2*m(n), ezért

S(n-1)=m(n)

q^n-1=q^n-q^{n-1}

q^{n-1}=1

q_1=1 -> Biztosan nem lesz jó

n=1 -> Szintén nem.


A feladat valószínűleg hibás. Vagy a megoldás. Ellenőrizzétek le!

2017. nov. 19. 20:57