X^3-6*x^2+9*x-1=0 ennek az egyenletnek mi lesz a megoldása? Zérushely keresés egyébként a feladat, de elakadtam.


2017. nov. 14. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
61%

Itt tudod kirajzolni:

[link]


Úgy látszik, hogy csak közelítő megoldásai vannak 3db.


Közelítő módszerrel úgy keresel zérushelyet, hogy beírsz számokat:

f(0) = 0-6*0+9*0-1 = -1

f(1) = 1-6+9-1 = 3


Mivel f folytonos és 0 és 1 között előjelet vált, ezért a kettő között van zérushelye a függvénynek.


Elkezded felezni az intervallumot.

f(0,5) = 2,125


0 és 0,5 között van zérushely, megint felezed stb.

Ezt addig folytatod, míg kellő pontosságú gyököt nem kapsz.

2017. nov. 14. 10:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. nov. 15. 13:09