2017. nov. 14. 10:04
1/2 anonim válasza:
Itt tudod kirajzolni:
Úgy látszik, hogy csak közelítő megoldásai vannak 3db.
Közelítő módszerrel úgy keresel zérushelyet, hogy beírsz számokat:
f(0) = 0-6*0+9*0-1 = -1
f(1) = 1-6+9-1 = 3
Mivel f folytonos és 0 és 1 között előjelet vált, ezért a kettő között van zérushelye a függvénynek.
Elkezded felezni az intervallumot.
f(0,5) = 2,125
0 és 0,5 között van zérushely, megint felezed stb.
Ezt addig folytatod, míg kellő pontosságú gyököt nem kapsz.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. nov. 15. 13:09