2017. nov. 18. 13:56
1/3 anonim válasza:
Összesen 170 atloja van és a belső szögei összesen 3240 fokosak és az egyik szöge 162 fokos. Egyébként a szóban forgó sokszog 20 oldalú.
2/3 A kérdező kommentje:
Ezek h jöttek ki? Letudnád vezetni vagy ilyesmi?
2017. nov. 18. 14:19
3/3 anonim válasza:
n-oldalu sokszog atloinak száma:
dn=n*(n-3):2
ennek a kepletnek a segítségével ki lehet számolni az összes atlonak a számát
azaz dn=20*(20-3):2 [20*17:2=10*17=170]
a belső szögeinek összegét pedig úgy hogy ha már tudjuk hány szögű sokszögrol van szó (jelen esetben 20 szögűről) a következő keplettel tudjuk kiszámolni: (Sn»n-oldalu sokszog belső szogeinek összege)
Sn=(n-2)*180
azaz Sn=(20-2)*180
[18*180=3240] ha pedig szabályos sokszögnél az egyik belső szögre vagyunk kíváncsiak akkor annak a képlete:
Sn:n tehát az előző kepletben [Sn=(n-2)*180] kijott eredményt el kell osztani annyival ahány szögű a sokszogunk
Remélem tudtam segíteni :)
Ha esetleg zavaros, privátban még elmagyarazhatom