Angi96 kérdése:

Egy szabályos sokszog egy csucsabol 17 atlo huzhato. Összesen hány atloja van? Mekkorák a belső szogei?

2017. nov. 18. 13:56
 1/3 anonim válasza:
Összesen 170 atloja van és a belső szögei összesen 3240 fokosak és az egyik szöge 162 fokos. Egyébként a szóban forgó sokszog 20 oldalú.
2017. nov. 18. 14:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek h jöttek ki? Letudnád vezetni vagy ilyesmi?
2017. nov. 18. 14:19
 3/3 anonim válasza:

n-oldalu sokszog atloinak száma:

dn=n*(n-3):2

ennek a kepletnek a segítségével ki lehet számolni az összes atlonak a számát

azaz dn=20*(20-3):2 [20*17:2=10*17=170]

a belső szögeinek összegét pedig úgy hogy ha már tudjuk hány szögű sokszögrol van szó (jelen esetben 20 szögűről) a következő keplettel tudjuk kiszámolni: (Sn»n-oldalu sokszog belső szogeinek összege)

Sn=(n-2)*180

azaz Sn=(20-2)*180

[18*180=3240] ha pedig szabályos sokszögnél az egyik belső szögre vagyunk kíváncsiak akkor annak a képlete:

Sn:n tehát az előző kepletben [Sn=(n-2)*180] kijott eredményt el kell osztani annyival ahány szögű a sokszogunk


Remélem tudtam segíteni :)

Ha esetleg zavaros, privátban még elmagyarazhatom

2017. nov. 18. 17:28