Fontos lenne és hiányoztam ennél a résznel nem ertem es peldam sincs. Valaki levezetné nekem nagyon megköszönném !!holnapra kellene és eddig nem tudtam megcsinálni2017. nov. 16. 19:31
1/3 anonim válasza:
X=Béni
X+45=Frédi
(X+15)*0,8=(X+30)*0,75
Itt az egyenlőség bal oldala az X+15 Béni jelvényei, mert a valamennyi(X) jelvényhez ad Frédi 15db-ot, valamint ennek a 4/5-e, ami 0,8, és a jobb oldalon meg Frédi jelvényei, ami eredetileg 45-tel van több, de ebből átad 15-öt, tehát X+30db lesz Frédinek és ennek a 3/4-e, tehát 0,75-tel kell szorozni.
Ez tehát az egyenlőség, mert a mondat így szól:"Frédi jelvényeinek háromnegyed része ugyanannyi lesz mint Béni jelvényeinek a négyötöd része"
(X+15)*0,8=(X+30)*0,75
0,8x + 12=0,75x+22,5
0,8x =0,75x+10,5
0,05x=10,5
X=2000
Béni 2000 jelvény
Frédi 2045 jelvény
nem számolok utána, lehet elrontottam.
helyettesítsd vissza x helyére a 2000-et.
3/3 anonim válasza:
F=B+45
(B+15)3/4=(F-15)4/5
(B+15)3/4=[(B+45)-15]4/5