A)225 B)234 C)239 D) 243 E)250
Indoklást is írjatok kérlek!
2014. ápr. 13. 16:32
1/2 anonim válasza:
Ha minden lehetséges párban megmérték magukat, akkor minden fiú pontosan négyszer állt a mérlegen.
2/2 anonim válasza:
A gyerekeket a, b, c, d és e-vel jelöljük, majd felírjuk az összes lehetséges párosítást.
a+b=90
a+c=92
a+d=93
a+e=94
b+c=95
b+d=96
b+e=97
c+d=98
c+e=100
d+e=101, majd összeadjuk az egyenleteket, lesz: 4a+4b+4c+4d+4e=956
Osztunk 4-gyel, lesz: a+b+c+d+e=239
Tehát a c válasz a jó.