Alfonz, Béni, Csongor, Dezső és Egon megmérték egymást egy mérlegen kettesével, az összes lehetséges párosításban. A mért értékek kg-ban megadva a következőek voltak: 90,92,93,94,95,96,97,98,100,101. Hány kg az öt fiú tömege együtt?


A)225 B)234 C)239 D) 243 E)250

Indoklást is írjatok kérlek!



2014. ápr. 13. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha minden lehetséges párban megmérték magukat, akkor minden fiú pontosan négyszer állt a mérlegen.
2014. ápr. 13. 17:00
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyerekeket a, b, c, d és e-vel jelöljük, majd felírjuk az összes lehetséges párosítást.

a+b=90

a+c=92

a+d=93

a+e=94

b+c=95

b+d=96

b+e=97

c+d=98

c+e=100

d+e=101, majd összeadjuk az egyenleteket, lesz: 4a+4b+4c+4d+4e=956

Osztunk 4-gyel, lesz: a+b+c+d+e=239

Tehát a c válasz a jó.

2014. ápr. 13. 17:03