Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mátrix determináns, egyenletre...

Mátrix determináns, egyenletrendszer és integrálás vizsgafeladatokban segítenének?

Figyelt kérdés

Most voltam vizsgázni, 1 ponton múlt a kettes és nagyon mérges vagyok magamra.Tudni kell,hogy levelező,szóval lényegében le sem tojnak nem tanítanak semmit, külön órán voltam vagy 10 alkalommal, persze semmit sem ért,pedig értem és én súgok mindenkinek, de bezzeg nekik sikerül nekem meg nem :S


Volt most 3 feladat, a Mátrix determinánsát kellett megadnunk.Életemben nem is láttam még,most néztem utána,hogy kell.


A feladat valami olyanmi volt,hogy (a kis zárójeleket a sorok elején egy nagynak vegyétek)



(5001)

(5510)

(5051)

(5510)


na most én ezt hül.ye fejjel elkezdtem úgy csinálni mint a mátrix rangjának kiszámítását,persze nem volt jó.

Szóval úgy néztem,hogy lényegében az átlókban található számokat kell összeszorozni majd ezeket kivonni, így van?Ugye így?


A másik az egyenletrendszer volt. Tudtam hogy kell de csak 3 soros 3 ismeretlenesnél.Tudtam,hogy mátrix cuccot kell felírni, majd az átló alatti részeket 0-lanítani és az így kapottakat visszaírni.


de nekem az volt,hogy


-1x+2y-z-t=3

2x-y+2z-3t=4


azt mondták,hogy 2 oldalra rendezzem, legyen


-1x+2y=3+z+t

2x-y=4-2z+3t


ezután beírtam mátrixtáblába


(-1 2 I(ez elválasztóvonal) 3 1 1)

(2 -1 I 4 -2 3)


és innen,hogy tovább? azt mondta a tanár,hogy menjen determináns szerint de hát azt sem tudtam mi az...Ezek szerint itt is szoroznom kellett volna átlósan majd ezeket kivonni egymásból?aztán visszaírni és így megkapni mindnet?


Végül volt egy integrálás


4

[3.gyök alatt 2x

0


na ezt felbontottam lett belőle (2x) a 3/2iken/3/2 és 4-0 határos lett, aztán meg csak behetettesítettem. A 2x-et még integrálnom kellett volna ugye? Úgy mennyi lett volna?


Hálás lennél a segítségért:)de csak gyogyós szinten ondjátok mert sík hülye vagyok XD


2010. máj. 31. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

én az utolsóval tudnék segíteni( 4.-es vagyok ezt tanultam csak). 2x a harmadik gyök alatt, na most ezt ketté lehet bontani 3. gyök alatt kettő, 3. gyök alatt X integrálássá. Tehát az integrálás elé lehet hozni a 2^(1/3) [ x^(1/3)

[ x^(1/3)= x^(4/3)/4/3

tehát 2^(1/3)*(4^(4/3))/(4/3) szóval ez lenne az eredménye, nem vonok ki belőle 0-t mert nincs értelme. Hát ennyi

2010. máj. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az első feladatot még értem, szerintem 0 a megoldás, ki kell nullázni úgy pl. jobb felső sarok maradjon és ugyebár annak az aldeterminánsa már egy 3*3 mátrix. Tehát kinullázod 3.sor-1*1.sor 1.oszlop-5*4.oszlop az az oszlop és sor már nem számít és a maradék mátrix determinánsát szorozd jelen esetben 1-gyel de előjeles (4+1)prtl (sakk tábla szabály) 2-es szerintem nem lehet megoldani azt a módszert még sose láttam. Egyébként sok a szar tanár nappalin is én is sokat szívtam, szívok a maekkal igazságtalanul, remélem most átmegyek. Ja ajánlom wxMaxima

ingyenes programot ilyen mátrix-os ellenőrzésre.

2010. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi köszi



várom még hátha valaki még tud segíteni:)ha más ne majd óra előtt:)vagy alatt,vagyis vizsga előtt és alatt:)



meg mertem volna esküdni,hogy az integrálást nem így kell...alapból hogy lehetne felbontás után nem...2x a 3/2.en ha ezt integrálom akkor lesz 2x az 5/2-iken /5/2,de a 2xszel is kellett volna vmit assze:S

2010. máj. 31. 20:13
 4/4 anonim válasza:
kérdezz vmi okosabbat hülye gyerek
2014. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!