2017. nov. 15. 20:13
1/1 anonim válasza:
Külön kell deriválni a tg(x)-et és a ctg(x)-et; tudjuk, hogy tg(x)=sin(x)/cos(x) és ctg(x)=cos(x)/sin(x), ezeket tudjuk deriválni a hányadosfüggvényekre vonatkozó szabályok szerint.