"e" a harmadikon deriváltja önmaga vagy nulla?

2017. okt. 29. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

e^3 deriváltja 0, hiszen konstans.

e^x deriváltja x=3 helyen viszont e^3.

2017. okt. 29. 15:51
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. okt. 29. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

összetett függvény deriválása


e^3 * (3)' = e^3 * 0 = 0

2017. okt. 29. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
e^3 az k. nem összetett függvény, hanem egy konstans (~2,718^3). Ha nem értesz hozzá, akkor legalább ne írj hülyeséget!
2017. okt. 29. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Istenem....

e^x deriváltja a fügvén deriváltja, de ha más szerepel a kitevőben, mondju egy kutya, akkor az egy összetett fügvény. Külső függvény deriváltja(belső függvény békén hagyjuk) szorzva a belső függvény deriváltjával, és beszél az aki azt se tudja, hogy mi az a deriválás, csak beüti a számológépbe, hogy e^3...


Ha úgy deriválnánk, hogy 2,7182^3 deriváltja, akkor kapnánk meg a 3*2,7182^2

2017. okt. 29. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Rosszul tudod.


Akkor lenne összetett függvény, ha egy ismeretlen is szerepelne a kitevőben, pl. e^(3x) vagy e^(3y).


Mivel csak egy konkrét szám van a nevezőben (e^3), ezért ez simán egy konstans. Ha így sem világos, akkor próbáld meg "x" szerint deriválni.

2017. okt. 29. 18:34