2017. nov. 13. 17:59
1/3 anonim válasza:
Egy szorzat akkor és csak akkor nulla ha valamelyik tényezője nulla. Azaz a te esetedben
2x+2=0 amiből x=-1
És
2x-1=0 amiből x=1/2=0,5
A gyökök összege a két megoldás összege azaz -1+0,5=-0,5
2/3 anonim válasza:
Egy szorzat csak akkor lehet 0 ha valamelyik tényezője 0. Két eset van:
1)
2X+2=0
2X=-2
X=-1
2)
2X-1=0
2X=1
X=1/2
az egyenlet gyökei tehát -1; 1/2
ezek összege: -1/2
3/3 furacsé válasza:
Ha összeszorzod a tényezőket, akkor azt kapod, hogy 4x^2+2x-2=0. A Viéte-formulák szerint: a gyökök összege = elsőfokú tag/főegyütthatő, megszorozva (-1)-gyel. Jelen esetben -2/4=-0.5