Tücsök77 kérdése:

A racionális számok halmazán értelmezett (2X+2) * (2X-1) =0 egyenlet gyökeinek összege. Mi a megoldás?

2017. nov. 13. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy szorzat akkor és csak akkor nulla ha valamelyik tényezője nulla. Azaz a te esetedben

2x+2=0 amiből x=-1

És

2x-1=0 amiből x=1/2=0,5


A gyökök összege a két megoldás összege azaz -1+0,5=-0,5

2017. nov. 13. 18:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy szorzat csak akkor lehet 0 ha valamelyik tényezője 0. Két eset van:


1)


2X+2=0

2X=-2

X=-1


2)


2X-1=0

2X=1

X=1/2


az egyenlet gyökei tehát -1; 1/2


ezek összege: -1/2

2017. nov. 13. 18:22
 3/3 furacsé válasza:
Ha összeszorzod a tényezőket, akkor azt kapod, hogy 4x^2+2x-2=0. A Viéte-formulák szerint: a gyökök összege = elsőfokú tag/főegyütthatő, megszorozva (-1)-gyel. Jelen esetben -2/4=-0.5
2017. nov. 16. 16:51