Feladat: Oldjuk meg az egyenletet a racionális számok halmazán:


1 + | x | = 1/2



2016. márc. 6. 20:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Megoldás:


x1=-1/2

x2=-3/2

2016. márc. 6. 20:51
 2/12 anonim ***** válasza:
És hol a megoldásod?
2016. márc. 6. 20:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, most már megvan.
2016. márc. 6. 20:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen az pont lemaradt az elejéről. A megoldókulcs szerint nincs megoldása a feladatnak, azért kérdezem, hogy mi a baj.
2016. márc. 6. 20:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát egyhez hozzáadsz egy nulla vagy nullánál nagyobb számot, és az eredmény egynél kisebb lesz? :)
2016. márc. 6. 20:59
 6/12 anonim ***** válasza:
ennek a racionális számok halmazán nincs megoldása.
2016. márc. 6. 21:00
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem ma elég volt a matekból :D Észrevettem most már, köszönöm!

De még ezt is megkérdezném ha lehet mert ez is rossz lett:


Racionális számok halmazán:

2-|x|=1,5


Nekem megoldás:

x1=1/2

x2=7/2


Megoldókulcs megoldás:

x1=1/2

x2=-1/2


Gondolom azért nem jó a 7/2 mert ha visszaellenőrzöm akkor egyenlőtlenséget kapnék.

2016. márc. 6. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Érted, hogy mit csinál az a két vonal?
2016. márc. 6. 21:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze :D
2016. márc. 6. 21:07
 10/12 A kérdező kommentje:
Ismétlek és nem esnek le a dolgok elsőre.
2016. márc. 6. 21:08
1 2