Feladat: Oldjuk meg az egyenletet a racionális számok halmazán:
1 + | x | = 1/2
2016. márc. 6. 20:50
1/12 A kérdező kommentje:
Megoldás:
x1=-1/2
x2=-3/2
2016. márc. 6. 20:51
4/12 A kérdező kommentje:
Igen az pont lemaradt az elejéről. A megoldókulcs szerint nincs megoldása a feladatnak, azért kérdezem, hogy mi a baj.
2016. márc. 6. 20:54
5/12 anonim válasza:
Tehát egyhez hozzáadsz egy nulla vagy nullánál nagyobb számot, és az eredmény egynél kisebb lesz? :)
6/12 anonim válasza:
ennek a racionális számok halmazán nincs megoldása.
7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ma elég volt a matekból :D Észrevettem most már, köszönöm!
De még ezt is megkérdezném ha lehet mert ez is rossz lett:
Racionális számok halmazán:
2-|x|=1,5
Nekem megoldás:
x1=1/2
x2=7/2
Megoldókulcs megoldás:
x1=1/2
x2=-1/2
Gondolom azért nem jó a 7/2 mert ha visszaellenőrzöm akkor egyenlőtlenséget kapnék.
2016. márc. 6. 21:06
8/12 anonim válasza:
Érted, hogy mit csinál az a két vonal?
9/12 A kérdező kommentje:
Persze :D
2016. márc. 6. 21:07
10/12 A kérdező kommentje:
Ismétlek és nem esnek le a dolgok elsőre.
2016. márc. 6. 21:08