ha letudjátok nekem vezetni és leírni, hogy mit miért azt nagyon megköszönném és hálás lennék.2017. nov. 12. 09:51
1/2 anonim válasza:
Ha Gábornak x almája van, akkor a szöveg szerint Jánosnak x+8 van, így Vilmosnak (x+8)+5=x+13 van. Összesen 42 alma van, tehát:
x+(x+8)+(x+13)=42, ennek a megoldása x=7, x Gábor almáinak számát jelölte, így Gábornak 7, Jánosnak 7+8=15, Vilmosnak 15+5=20 almája van. Ezek összege 42, tehát jól számoltunk.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. nov. 12. 10:24