Jánosnak 8-fal több almája van, mint Gábornak. Vilmosnak 5-tel több, mint Jánosnak. A Három gyereknek 42 almája van összesen. Mennyi van külön - külön?

ha letudjátok nekem vezetni és leírni, hogy mit miért azt nagyon megköszönném és hálás lennék.

2017. nov. 12. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Gábornak x almája van, akkor a szöveg szerint Jánosnak x+8 van, így Vilmosnak (x+8)+5=x+13 van. Összesen 42 alma van, tehát:


x+(x+8)+(x+13)=42, ennek a megoldása x=7, x Gábor almáinak számát jelölte, így Gábornak 7, Jánosnak 7+8=15, Vilmosnak 15+5=20 almája van. Ezek összege 42, tehát jól számoltunk.

2017. nov. 12. 09:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. nov. 12. 10:24