Most [ ] éves
Két év mulva [ ] éves
Öt évvel ez elött [ ] éves
Összefüggés a két életkor között [ ] [ ]
/Fel kell írni egyenletbe is és két fáéle képpen/
2013. jan. 16. 20:34
1/3 anonim válasza:
Most x éves.
2 év múlva: x+2
5 éve: x-5
Összefüggés:
(x-5)*2=x+2
Megoldás: x=12
----
2. megoldás:
5 év múlva 5+2=7 évvel lesz idősebb, mint 2 éve volt.
y éves volt 5 éve
2y=y+7
y=7, vagy x=12.
2/3 anonim válasza:
most x éves
x+2=2*(x-5)
Ebből x=12.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 16. 20:45