Hány gyertya ég annak a gyereknek a születésnapi tortáján, aki két év múlva éppen kétszer annyi idős lessz mint öt évvel ezelőtt volt?


Most [ ] éves

Két év mulva [ ] éves

Öt évvel ez elött [ ] éves

Összefüggés a két életkor között [ ] [ ]


/Fel kell írni egyenletbe is és két fáéle képpen/



2013. jan. 16. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Most x éves.

2 év múlva: x+2

5 éve: x-5


Összefüggés:

(x-5)*2=x+2


Megoldás: x=12


----

2. megoldás:

5 év múlva 5+2=7 évvel lesz idősebb, mint 2 éve volt.


y éves volt 5 éve

2y=y+7

y=7, vagy x=12.

2013. jan. 16. 20:41
 2/3 anonim ***** válasza:

most x éves

x+2=2*(x-5)

Ebből x=12.

2013. jan. 16. 20:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 16. 20:45