Hány gyertya ég annak a gyereknek a születésnapi tortáján, aki két év múlva éppen kétszer annyi idős lesz, mint öt évvel ezelőtt volt?

ez holnapra a matek lecónk!!! aki tud kérem segítsen!! pls!
2011. jan. 17. 18:19
 1/2 S.x. válasza:
x+2=2(x-5)...a megoldás 12.
2011. jan. 17. 18:30
 2/2 anonim ***** válasza:

most x éves

két év múlva: x+2

kétszer annyi idős: (x+2)/2

öt évvel ezelőtt: x-5


(x+2)/2=x-5

x+2=2x-10

x=12


most 12 éves

2011. jan. 17. 18:31