Egy kirandulas 310 euro. Peti 23 bankjeggyel fizetett 5 es 20 eurossal. Hany 20-assal fizetett?

Ugy gondolom hogy a hamis felteves modszerrel kell de nem biztos.Az etedmenyt sejtem ugyan de nem tudom felvazolni.Segitsetek!
2017. nov. 11. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én úgy csinálnám, hogy

Ha mindegyik ötös, összesen 115 eurót fizetett volna. Ez 195-tel kevesebb, mint amennyi kéne. Ha egy ötös helyett, huszassal fizet, 15 euróval fizet többet. 195/15=13, tehát ennyi 20-as volt és 10 5-ös.

Azt nem tudom, hogy hivatalosan is így kéne-e megcsinálni.

2017. nov. 11. 19:42
 2/3 A kérdező kommentje:
En is ennyire gondoltam csak nem tudom hogy irjam le de legalabb az eredmeny jo.Koszi😁
2017. nov. 11. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:

X darab 5 eurö éy 23-x darab 20 euró.


5*x+20*(23-x)=310

5x+460-20x=310

-15x=-150

X=10


10 db 5 eurós és 13 db 20 eurös bankjegy van.

2017. nov. 11. 23:09