Ugy gondolom hogy a hamis felteves modszerrel kell de nem biztos.Az etedmenyt sejtem ugyan de nem tudom felvazolni.Segitsetek!2017. nov. 11. 19:37
1/3 anonim válasza:
Hát én úgy csinálnám, hogy
Ha mindegyik ötös, összesen 115 eurót fizetett volna. Ez 195-tel kevesebb, mint amennyi kéne. Ha egy ötös helyett, huszassal fizet, 15 euróval fizet többet. 195/15=13, tehát ennyi 20-as volt és 10 5-ös.
Azt nem tudom, hogy hivatalosan is így kéne-e megcsinálni.
2/3 A kérdező kommentje:
En is ennyire gondoltam csak nem tudom hogy irjam le de legalabb az eredmeny jo.Koszi😁
2017. nov. 11. 20:20
3/3 anonim válasza:
X darab 5 eurö éy 23-x darab 20 euró.
5*x+20*(23-x)=310
5x+460-20x=310
-15x=-150
X=10
10 db 5 eurós és 13 db 20 eurös bankjegy van.