Letszi segitsetek!2017. ápr. 7. 20:52
2/7 A kérdező kommentje:
Igen kihagytam egy mondatot
2017. ápr. 7. 20:58
3/7 A kérdező kommentje:
Ha mindenkitől 8000 Ft -ot kérnek akkor 5000 ezer Ft al többet gyűjtenek mint a kirándulás ara
2017. ápr. 7. 20:59
4/7 anonim válasza:
x-diák van, y-ba kerül a kirándulás.
x*7500=y-5000
x*8000=y+5000
vonjuk ki az alsóból a felsőt:
x*8000-x*7500=y+5000-y+5000
X*(8000-7500)=10.000
x*500=10.000
osszuk el 500-al
x=20 Vagyis 20 diák van az osztályban.
x*7500=y-5000 de x=20-al
20*7500=y-5000
vigyük át az 5000-et
y=20*7500+5000
y=155.000 - vagyis ennyibe kerül a kirándulás.
De ez nem annyira nehéz feladat :D. Ha valamit nem értesz, írj. Hányadikos vagy? Csak érdekel, az ilyen feladatokra nem kell rámosni hogy matek, s az nem megy nekem... Semmi képletet nem használtam, csak józan paraszti logika az egész :). Remélem semmit nem számoltam el.
5/7 A kérdező kommentje:
9 de nem értem valahogy ezeket tudsz valami jo taktikát?🙂
2017. ápr. 7. 21:27
6/7 anonim válasza:
Első körben a nyelvtannal ismerkedj meg, mert ebben a kiírásban annyi hiba van, hogy a szöveg nem egyértelmű.
7/7 anonim válasza:
Hol akadtál el? A szöveges példát nem tudtad matek példává átkonvertálni, vagy az egyenletrendszert nem tudtad megoldani?