Egy osztály kirándulást szervez amelyre pénzt gyűjtenek össze ha mindenki 7500 Ft-ot fizet akkor 5000 Ft hiányzik a kirándulás árából és 5000 Ft-tal többet gyűjtenek mint a kirándulás ára. Hány fős az osztály és mennyibe kerül az osztálykirándulás?

Letszi segitsetek!
2017. ápr. 7. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez ellentmondás.
2017. ápr. 7. 20:55
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen kihagytam egy mondatot
2017. ápr. 7. 20:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha mindenkitől 8000 Ft -ot kérnek akkor 5000 ezer Ft al többet gyűjtenek mint a kirándulás ara
2017. ápr. 7. 20:59
 4/7 anonim ***** válasza:

x-diák van, y-ba kerül a kirándulás.

x*7500=y-5000

x*8000=y+5000

vonjuk ki az alsóból a felsőt:

x*8000-x*7500=y+5000-y+5000

X*(8000-7500)=10.000

x*500=10.000

osszuk el 500-al

x=20 Vagyis 20 diák van az osztályban.


x*7500=y-5000 de x=20-al

20*7500=y-5000

vigyük át az 5000-et

y=20*7500+5000

y=155.000 - vagyis ennyibe kerül a kirándulás.


De ez nem annyira nehéz feladat :D. Ha valamit nem értesz, írj. Hányadikos vagy? Csak érdekel, az ilyen feladatokra nem kell rámosni hogy matek, s az nem megy nekem... Semmi képletet nem használtam, csak józan paraszti logika az egész :). Remélem semmit nem számoltam el.

2017. ápr. 7. 21:14
 5/7 A kérdező kommentje:
9 de nem értem valahogy ezeket tudsz valami jo taktikát?🙂
2017. ápr. 7. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Első körben a nyelvtannal ismerkedj meg, mert ebben a kiírásban annyi hiba van, hogy a szöveg nem egyértelmű.
2017. ápr. 7. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el? A szöveges példát nem tudtad matek példává átkonvertálni, vagy az egyenletrendszert nem tudtad megoldani?
2017. ápr. 8. 07:23