Sziszka7249 kérdése:

Egy osztálykirándulás költségének 16%-át étkezésre 54%-át szállásra fordították. A maradék 22500ft útiköltség volt. A:Mennyi volt a kirándulás összes költsége? B:Hány %-a az útiköltség az étkezési költségnek?


2014. márc. 30. 10:00
 1/1 anonim ***** válasza:

22500 30%--> 0,3x=22500ft

x=75000ft

ell.: 0,16*75000+0,54*75000+22500=75000

12000+40500+22500=75000


22500/12000*100=187,5%

2014. márc. 30. 10:21