Valaki letudná írni hogy mit mivel szorozzak vagy osszak? Azt tudom hogy a sebesség kiszámítása v=s/t , az egyenes vonalú egyenletes mozgásnak a fogalmát is tudom. Csak a tanár olyan (számomra) érthetetlen módón magyaráz hogy muszáj segítséget kérnem.2017. nov. 9. 19:59
1/1 anonim válasza:
v=s/t, akkor s = v*t
1 másodperc alatt 20 métert halad a jármú.
Kiszámolod, hogy 5 óra hány másodperc és azt beszorzod a 20m/s-al.