Hogy ha igaz hogy

3 + 2=15

2 + 7=18

5 + 6=55

4 + 8=48


Akkor mennyi 8 + 7=



2017. nov. 9. 19:45
 1/3 2*Sü ***** válasza:
56%

Nem igaz, hogy 2+3=5. Nem igaz, hogy 2+7=18. Ettől még igaz – függetlenül az előzőektől, hogy 8+7=15.


Persze csak szőrszálhasogatok, de kétségtelen, hogy az ilyen feladványokat nagyon hülyén szokták felírni.


Amúgy a feladvány megfejtése:

f(8, 7) = 120

Vagy ha úgy tetszik:

8, 7 → 120


Még annyit segítek, hogy az összefüggésben van összeadás is, szorzás is. De egy feladvány akkor ér bármit is, ha magad jössz rá a megoldásra.

2017. nov. 9. 20:19
 2/3 2*Sü ***** válasza:
7%

Javítás:

* Nem igaz, hogy 2+3=15.

2017. nov. 9. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

3 + 2=15 3+2=5 3 x 5= 15

2 + 7=18 2+7=9 2 x 9= 18

5 + 6=55 5+6=11 5 x11= 55

4 + 8=48 4+8=12 4 x12= 48


Akkor mennyi 8 + 7=? 8+7=15 7 x15=105

2017. nov. 9. 20:27