Hogy ha igaz hogy
3 + 2=15
2 + 7=18
5 + 6=55
4 + 8=48
Akkor mennyi 8 + 7=
2017. nov. 9. 19:45
1/3 2*Sü válasza:
Nem igaz, hogy 2+3=5. Nem igaz, hogy 2+7=18. Ettől még igaz – függetlenül az előzőektől, hogy 8+7=15.
Persze csak szőrszálhasogatok, de kétségtelen, hogy az ilyen feladványokat nagyon hülyén szokták felírni.
Amúgy a feladvány megfejtése:
f(8, 7) = 120
Vagy ha úgy tetszik:
8, 7 → 120
Még annyit segítek, hogy az összefüggésben van összeadás is, szorzás is. De egy feladvány akkor ér bármit is, ha magad jössz rá a megoldásra.
3/3 anonim válasza:
3 + 2=15 3+2=5 3 x 5= 15
2 + 7=18 2+7=9 2 x 9= 18
5 + 6=55 5+6=11 5 x11= 55
4 + 8=48 4+8=12 4 x12= 48
Akkor mennyi 8 + 7=? 8+7=15 7 x15=105